Zálohování

Dokumenty, fotografie, videa, účetnictví  – to je to nejcennější, co na disku máte. Aplikace, systém, to vše po havárii snadno obnovíte, ale data mohou být nevratně ztracena. Dokonce existuji viry typu ransomware, které dokáží vaše data nevratně zakódovat. Pravidelné a bezpečné zálohování by proto mělo být běžnou činností ve vašem počítači.

Lokální zálohování

Data můžete zálohovat na další pevný disk, externí disk, flashku nebo vlastní síťové úložiště (NAS). Každá metoda zálohy má své výhody i nevýhody. Tato záloha však je geograficky umístěna v jednom místě s daty a proto v případě nenadálé události může být ztracena či poškozena.

Zálohování do cloudu

Rychlosti a možnosti internetu jsou dnes na takové úrovni, že je možné pro zálohovat data do úložiště umístěně v internetu. Tomu se moderně říká cloudové úložiště. Pokud dojde k havárii v počítače, externího disku, či dokonce výbuchu nemovitosti nebo krádeži, jsou data stále na jiném místě (offsite záloha nebo geografická záloha).

K zálohování nabízíme kompletní poradenství a realizaci. Poskytujeme zálohování do vlastního cloudového úložiště, které je pod pravidelným dohledem. Úložiště je pravidelně zálohované pro případ, kdyby se na něj nahrála poškozená záloha a nastala by situace, kdy jsou poškozena data u zákazníka i v cloudu. Vaše data jsou před odesláním do cloudu zašifrována, nelze je tedy zneužít.

Službu zálohování do cloudu lze zřídit i pomocí vzdáleného přístupu.